×
KAYSERİ SERBEST BÖLGESİNE YAKIŞIR BİR GÜMRÜK GİRİŞ KAPISI İÇİN İHALE YAPILDI
KAY-SER A.Ş. Yönetimi tarafından Kayseri Serbest Bölgesi'nin prestijine katkı sağlayacak ve gümrükleme işlemlerine hız kazandıracak yeni bir Gümrük Giriş Kapısı için yapılan ihale tamamlandı.

İhale toplantısında Kayseri Serbest Bölgesi (KAY-SER A.Ş.) Yönetim Kurulundan Başkan, Başkan Vekili ve üyelerden oluşan isimler ile, Ticaret Bakanlığı Kayseri Serbest Bölge Müdürü; Ticaret Bakanlığı Kayseri Serbest Bölge Gümrük Müdürü ve ihaleye katılan firma yetkilileri de hazır bulundu.

Kayseri Serbest Bölgesinde yatırımların hızla devam ettiğini söyleyen KAY-SER A.Ş. Yönetim Kurulu ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Palancıoğlu, “Kayseri Serbest Bölgenin gelişmesi, büyümesi ve daha çok yatırımın buraya gelmesi Kayseri açısından son derece önemli. Kayseri Serbest Bölge Kayseri ihracatının yüzde 25'ini karşılayan her geçen gün daha da iyileşen bir bölgemiz. Türkiye’de 18 tane serbest bölge var, bunların içinde en büyük alana sahip olan Kayseri Serbest Bölgesi. Serbest Bölge Müdürümüze, Gümrük Müdürümüze ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Burada el ele verdik yeni yatırımlar, ihracatlar ve istihdamlar için çalışıyoruz. Bölgede, yeni yollar, kiralanabilir hangarlar, GES, doğalgaz ve alt yapı çalışmaları şuan devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz ihale sonucunda Serbest Bölge’nin gümrük giriş kapısının ve çevresinin tamamen yenilenmesi için 10 firma ile ihale yaptık. Serbest Bölge giriş kapısının yapımı ile araç, kamyon ve TIR girişleri çok rahatlayacak. Günlük yüzlerce TIR, kamyon ve araç girişi var; dolayısıyla buranın nitelikli bir hale gelmesi araç girişlerinin ve gümrük işlemlerinin daha rahat yapılması için bu kapıyı yapacağız. Açık ihale usulüyle gerçekleştirilen ihalemizde Hidayet Çelik firması bu ihaleyi aldı. En kısa zamanda başlayıp kısa sürede Kayseri’ye yakışır bir Gümrük giriş kapısını yaparak hizmete açacağız. İhracatı arttırmak ve ekonomimizi büyütmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmeye devam edeceğiz. Şehrimize, Serbest Bölge'mize ve tüm sanayicilerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.