×
MISURATA BELEDİYE BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYET, KAYSERİ SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALARI ZİYARET ETTİ
Misurata Belediye Başkanı Sayın Mahmud Mohamed Sigutri (Mahmoud al-Soqotri) ve beraberindeki Misurata Serbest Bölgesi yetkilileri ile, Misurata Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinden ve Libyalı yatırımcı iş adamlarından oluşan geniş bir heyet, Kayseri Serbest Bölgesini ziyaret ederek karşılıklı bilgi alışverişinde ve işbirliği temennisinde bulundu.

Heyeti, Melikgazi Belediye Başkanı ve KAYSER Kayseri Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU karşılarken, toplantıya Kay-Ser A.Ş. yönetiminden ve idarecilerinden çeşitli isimler ile T.C. Ticaret Bakanlığı Kayseri Serbest Bölge Müdürü ve T.C. Ticaret Bakanlığı Kayseri Serbest Bölge Gümrük Müdürü de katılım gösterdi.

Toplantının sonunda karşılıklı plaket takdimi yapan heyetler, Kayseri Serbest Bölgesinde yer alan ve Türkiye'nin En Büyük 500 firması arasında yer alan Coreal ve Simfer ile Oylum üretim tesislerini gezdi. Libyalı heyetle beraber ziyarete gelen iş adamları firmalarla çeşitli işbirliği temaslarında bulundu.

Şehrimizin ticari potansiyelini en iyi şekilde kullanmak için çalışmaya devam ediyoruz. Ziyaretin karşılıklı olarak hayırlı olmasını ve katkılar sağlamasını diliyoruz.