Kay-ser Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu, 4-5-6 Maysı da Kayseride gerçekleşen Çin Türkiye Sınır Ötesi Elektronik Ticaret Pilot Projesi Tanıtım Toplantısının ardından  Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'nin önderliğinde Ankara'da bir dizi temaslarda buludu.
           Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliği yaptığı toplantılara Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Mustafa Elitaş, Milletvekillerimiz Sayın Hülya Nergis, İsmail Tamer de katılarak projeye destek verdiler.
           Ülkemiz ve şehrimiz adına büyük önem arz eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve bakanlarımızın üzerinde titizlikle durdukları Türkiye-Çin İpekyolu e-ticaret projesi çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunularak detaylı bir çalışma gerçekleştirildi. Projenin daha hızlı ve sistemli yürütülmesi için gayret gösteren Kay-ser AŞ. yöentim kurulu başkanı sayın Dr MemduhBüyükkılıç ve yönetim kurulu  üyelerimiz , Türkiye'nin en büyük ve en ucuz serbest bölgesi olan Kayseri Serbst Bölgesini yatırımcılar için cazip hale getirmek ve üretim üssü olmasını sağlamak için çalışmları hızlandırdılar